Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Beta Alanina – prawdziwe oblicze!

Wiesz czym jest Beta-alanina? Zdajesz sobie sprawę, jak korzystny wpływ ma na Twoje mięśnie, czy wiesz, że dzięki niej Twoje mięśnie będą sprawniejsze, bardziej wytrzymałe a Ty zadowolony z efektów pracy? Czy może kojarzysz ją tylko z mrowieniem i łaskotaniem na skórze? Dowiedz się więcej o jej prawdziwym obliczu!

 

Jeszcze kilka lat temu, niewielu pasjonatów sportu zapytanych o Beta-Alaninę mogło cokolwiek powiedzieć na jej temat. Dzisiaj, jest jednym z tych elementów suplementów, które zyskały największą ilość zwolenników, dzięki swojej potwierdzonej skuteczności.

Gdzie tkwi tajemnica beta-alaniny, skoro zaskakujące jest to,że należy ona do grupy aminokwasów nieproteogennych, czyli tych, które nie są budulcem białek ustrojowych? Otóż cały sekret, to jej wpływ na powstawanie karnozyny w organizmie, która z kolei ma nieoceniony wpływ na nasze mięśnie.

Karnozyna to niezwykle specyficzny dwupeptyd, który zbudowany jest z Beta-Alaniny i Histydyny, przechowywana w komórkach ciała i uwalniana w odpowiedzi na spadek pH. To właśnie karnozyna może uchronić nasz organizm przed szkodliwymi skutkami zakwaszenia komórek mięśniowych, czy też niekorzystnymi efektami diet redukcyjnych w których występuje produkcja ciał ketonowych. Natychmiastowe zmniejszenie zakwaszenia komórek, dla nas oznacza oczywiście jedno ? możliwość bardziej intensywnego, dłuższego i jeszcze cięższego treningu.Pierwszym suplementem, który pomoże nam w osiągnięciu takiego właśnie efektu, jest BETA ENERGY. Ten niezwykły środek ma w swoim składzie nie tylko omawianą dzisiaj Beta-Alaninę, ale także Histydynę, które razem współtworzą Karnozynę! Stosując ten środek możemy mieć pewność, że da nam on opóźnione uczucie zmęczenia i możliwość zwiększenia intensywności treningu. Czy to nie idealny efekt, dla każdego, kto oczekuje rzeczywistej stymulacji na treningu?

Karnozyna oprócz bycia silnym antyutleniaczem, tak jak już wspominaliśmy, ma zdolność przeciwdziałania gromadzeniu się jonów wodorowych ( H + ) podczas wysokiej intensywności ćwiczeń . Ten wzrost w H + dramatycznie obniża pH w komórkach mięśniowych , wpływających negatywnie na funkcję enzymów i mięśni. Poprzez buforowanie kwasu mlekowego, beta-alanina zwiększa wytrzymałość naszych mięśni.

O korzystnych właściwościach beta alaniny można by mówić bardzo wiele. Zatem jeśli szukamy potężnej dawki tego peptydu, ponieważ zależy nam na wzroście wytrzymałości naszych mięśni, to z pewnością powinniśmy sięgnąć po BETA A+ firmy 4+. Niech Was nie zwiedzie prostota tego preparatu. Aż 1000mg beta alaniny w każdej tabletce z całą pewnością pomoże Wam w walce z zakwaszeniem organizmu. Beta alanina jako prekursor karnozyny będzie aktywować wszystkie szybko kurczliwe włókna mięśniowe, jakie posiadasz, a badania naukowe wskazują, że karnozyna może powodować zwiększenie się objętości tych włókien mięśniowych nawet o 190% lepiej niż sama kreatyna! Jeśli nadal się wahasz, to wiedz także , ze w BETA A+ została zastosowana opatentowana forma Beta-alaniny, o nazwie CarnoSyn ? , która ma udowodnioną, niezwykle wysoką skuteczność.Beta ? alanina dzieki właściwościom dezaktywującym i usuwającym z komórek mięśniowych szkodliwych produktów przemian metabolicznych takich jak kwas mlekowy umożliwia organizmowi jeszcze efektywniejszą i jeszcze lepszą pracę na treningu. Dzięki temu jest coraz częściej stosowana w suplementach dedykowanych dla sportów wymagających wytrzymałości, sprawności i szybkiej reakcji.

Takie zastosowanie Beta ? alaniny jest chociażby w bardzo cenionym przez sportowców sportów walki HIGH KICK-u. W tym suplemencie w każdej porcji możemy dostarczyć do organizmu aż 3000mg beta alaniny, a to umożliwia przeprowadzanie super intensywnych treningów przy jednoczesnej ochronie tkanki mięśniowej przed uszkodzeniami. Dzięki temu, każdy fighter, który trenuje intensywnie, może być pewien, że jego mięśnie nie tylko będą chronione przed zakwaszeniem, ale także będą bardziej wytrzymałe i elastyczne, co odgrywa niezwykle istotną rolę w każdym kontaktowym sporcie.


 

Jeśli zadajesz sobie pytanie, jak jeszcze mogłaby mi pomóc Beta-alanina, to musisz poznać kilka udowodnionych faktów, Po pierwsze, w badaniach naukowych wykazano, ze Beta Alanina powoduje wzrost siły mięśniowej w stopniu 70% większym niż kreatyna, co umożliwia zwiększenie intensywności treningowej o 16%. Dlatego jeśli przysłowiowo ?stoisz w miejscu?, osiągnąłeś poziom w treningach, którego mimo usilnych starań nie możesz przejść dalej, to bez wahania powinieneś sięgnąć po THERMO PUMP, który w swoim niezwykle bogatym składzie posiada także beta-alaninę.

Ta wyjątkowa przedtreningówka nie tylko będzie stymulować syntezę karnozyny w Twoim organizmie, ale także dzięki zastosowaniu ketonów malinowych pomoże utrzymać Ci ciężko wypracowaną sylwetkę.

O dobroczynnym działaniu Beta alaniny można by bardzo długo opowiadać, jednak jedno jest pewne ? jeśli ćwiczysz intensywnie, wylewasz z siebie ?siódme poty? na treningu i chcesz zadbać o to, by wszelkie szkodliwe efekty Twoich zmagań były zminimalizowane, nie ignoruj wszelkich faktów o wpływie beta-alaniny na organizm! Z całą pewnością będziesz mile zaskoczony, jak Twoje wyniki się poprawią.

 


--- Artykuł przygotowany został przez Panią Olimpię PrzyjemskąOlimpia Przyjemska -
Dietetyk sportowy. Doktorant Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu z zakresu toksykologii, z wykształcenia Fizjolog. Autorka licznych artykułów z zakresu zdrowego odżywiania oraz zasad wspomagania suplementacyjnego, publikowanych na łamach ogólnopolskich pism sportowych. Ekspert ds. odżywiania w zakresie nadwagi, otyłości i zaburzeń żywienia związanych z dysfunkcjami metabolicznymi. Ponadto specjalizuje się w projektowaniu i wdrażaniu zaawansowanych planów żywieniowo-suplementacyjnych w sporcie wyczynowym i amatorskim zarówno na etapie przygotowań jak również startów w zawodach.
Data publikacji:

Polecane

IRON HORSE High Kick - 420g

IRON HORSE High Kick - 420g

105,07 zł24898 pkt.
0,25 zł / g
IRON HORSE Beta Energy - 420g

IRON HORSE Beta Energy - 420g

66,97 zł15378 pkt.
0,16 zł / g
IRON HORSE Show Time 3.0 - 360g

IRON HORSE Show Time 3.0 - 360g

105,07 zł24518 pkt.
0,29 zł / g
pixel