Ranking Białek [Najlepsze Białka 2019] - sklep Musclepower

Ranking odżywek białkowych

Odżywki białkowe to jeden z najchętniej kupowanych suplementów zarówno przez osoby aktywne fizycznie jak i coraz częściej osoby starsze, które chcą odżywić swój organizm poprzez sporządzenie szejka proteinowego. Firm, które w swojej ofercie mają do wyboru odżywki białkowe z roku na rok przybywa przez co wielu klientów może mieć problem z wyborem odpowiedniego białka dla siebie. Poza najbardziej popularnym białkiem serwatkowym marki suplementacyjne wdrażają do sprzedaży coraz więcej źródeł białek więc wybór jest ogromny i może wpędzić nas w nie lada zakłopotanie. Spotkać możemy się z różnymi białkami roślinnymi, których surowcem jest: soja, groch, pszenica, fasola, ryż a także białka jajeczne czy wołowe. Wybór jest duży, ale dzięki temu każdy znajdzie coś dla siebie! Niezależnie od tego, czy jesteś wegetarianinem, weganinem czy po prostu masz nietolerancję laktozy. My postaramy się jak najlepiej pomóc Wam w dokonaniu dobrego wyboru.

Specjalnie dla Was sporządziliśmy ranking najlepiej sprzedających się białek w naszym sklepie MusclePower. Będziemy brali tutaj po uwagę zarówno sprzedaż detaliczną w naszym sklepie stacjonarnym w Częstochowie jak i również sprzedaż internetową gdzie dziennie z naszego magazynu wychodzą setki paczek. Przez 4 letni okres pracy w sklepie z suplementami miałem okazję spróbować białek z przeróżnych firm. Dzięki uprzejmości producentów, którzy podesłali nam próbki białek będę mógł napisać coś od siebie na temat smaku, rozpuszczalności czy ogólnej konsystencji białka tak aby jak najrzetelniej porównać dla Was każdą z firm, które wymienimy w rankingu.

Ranking białek serwatkowych

Białka serwatkowe są najczęściej stosowane przez bywalców siłowni i to nie bez przyczyny. Jest to suplement, który można śmiało polecić zarówno osobom chcącym zwiększać masę mięśniową jak i osobom uprawiającym sporty wytrzymałościowe takie jak: bieganie, kolarstwo, crossfit itp. Każda osoba aktywna fizycznie ma wzmożone zapotrzebowanie na białko. Dzięki dużej puli aminokwasów zawartych w białkach serwatkowych znacząco zwiększymy swoją regenerację!

Pamiętajcie, że jest to dodatek, uzupełnienie Waszej diety. Ilość potrzebnych szejków białkowych w ciągu dnia jest zależna od tego ile białka dostarczycie z pożywienia.

Białka serwatkowe charakteryzują się dobrą przyswajalnością oraz bezpieczeństwem stosowania. Wytwarza się ono z serwatki czyli płynu, który pozostaje po produkcji sera. Serwatka zawiera niewiele białka i ma w sobie węglowodany i tłuszcze więc musi zostać ona poddana kilku procesom. Najpierw poddawana jest ona ultrafiltracji, która oddziela białko od węglowodanów oraz tłuszczu. Serwatka pod ciśnieniem przepuszczana jest przez membrany z odpowiednią wielkością otworów co nazywane jest procesem odwróconej osmozy. Kolejnym procesem jest mikrofiltracja podczas, której usuwana jest woda i zostaje nam sucha, sypka masa. Tak wyprodukowane białko jest produktem całkowicie naturalnym. Nie posiada wyraźnego smaku ani zapachu. Następnie dani producenci wzbogacają ją o różnego rodzaju słodziki, aromaty oraz barwniki aby uzyskać jak najlepszy smak.

Jeżeli wiecie już jak powstaje białko serwatkowe podam Wam moje 3 propozycje białek, które najczęściej stosuję ze względu na ich jakość, smak oraz dobrą cenę.

Polecany izolat białka

1. Znajdzie się tutaj białko Włoskiej firmy 4+ Nutrition ISO+ ze względu na jego jakość, szybkość przyswajania oraz smak. W środku znajduje się izolat białka serwatkowego, który zawiera w sobie 88% - 92% białka.

Polecane białko wielofrakcyjne WPC WPI i WPH

2. Na drugim miejscu dałem białko Polskiej Firmy Iron Horse 100% Pure Whey. Znalazło się tutaj ze względu na bardzo dobrą cenę do jakości oraz świetny smak. W środku znajdziecie połączenie 3 frakcji białek: koncentratu, izolatu oraz hydrolizatu. Na 100g produktu mamy 80g białka. Warto wspomnieć też o znikomej zawartości cukru. To zaledwie 0,15g na porcję 30g.

Polecane białko wielofrakcyjne WPC i WPI

3. Kolejnym często kupowanym przeze mnie białkiem jest białko firmy GoOn Nutrition Whey. Znalazło się tu ono ze względu na świetny smak oraz dobrą jakość. Jest to jedno ze smaczniejszych białek jakie piłem i nie jest to tylko moja opinia, ale również wielu klientów naszego sklepu stacjonarnego. W 100g produktu znajdziemy 76g białka, które jest połączeniem koncentratu oraz izolatu.Jakie odżywki białkowe na masę?

Wielu klientów odwiedzających nasz sklep stacjonarny Muscle Power przychodzi z chęcią zakupu odżywki białkowej w celu rozbudowy masy mięśniowej. I mają oni rację bo białko jest podstawowym budulcem naszych mięśni. Bez odpowiedniego jej dostarczenia nie będziemy w stanie odpowiednio odżywić naszych mięśni tak, aby był możliwy ich wzrost.

Istnieje jednak do tej pory jeden mit: pij dużo białka, aby zwiększyć swoją masę mięśniową. Oprócz białek nasz organizm w dużej mierze potrzebuje też węglowodanów oraz tłuszczy. Przykładowo osoba szczupła, która przy wzroście 188cm ma zaledwie 75 kg wagi potrzebuje do budowania masy około 1,6g na 1kg masy ciała więc jest to zaledwie 120g białka dziennie. Jest to ilość, którą bez problemu możemy dostarczyć z pożywienia. Taka osoba zapewne ma bardzo szybką przemianę materii, czyli potrzebuje dużej ilości jedzenia, aby stworzyć dodatni bilans kaloryczny, który jest niezbędny, aby zacząć budować masę mięśniową. Wtedy po krótkim wywiadzie z klientem przeważnie zamiast zakupu odżywki białkowej polecam zakup gainera. Jest to odżywka, która zawiera 10-30% białka oraz 60-80% węglowodanów. Porcja 100g gainera dostarczy niecałe 400 kcal i będzie to lepsze rozwiązanie dla osoby szczupłej, która pomimo zjadania dużej ilości jedzenia w ciągu dnia nadal nie może przytyć.

Najlepsze białka dla sportowców

Białko serwatkowe jest najpopularniejszym źródłem białka kupowanym przez klientów a zarazem najlepiej przyswajalnym. Jest bardzo bogate w aminokwasy zarówno egzogenne jak i endogenne, co w znacznym stopniu wpływa na szybkość budowania masy mięśniowej oraz regenerację. Jest ono w pełni przyswajalne przez nasz organizm, a nawet osoby z nietolerancją laktozy bez problemu znajdą coś dla siebie. Każda firma suplementacyjna w swojej ofercie posiada białka serwatkowe, dlatego wybór jednego z wielu może być trudny. W zależności od Waszego celu oraz pory stosowania białka możecie wybrać jedną z trzech frakcji białek serwatkowych. Oprócz pojedynczych frakcji coraz więcej firm oferuje nam tzw. matrixy, które polegają na połączeniu kilku frakcji białek w jednej odżywce, co daje nam zróżnicowany czas wchłaniania. Wyróżniamy 3 główne typy białek serwatkowych i jest nim koncentrat (WPC), izolat (WPI) oraz hydrolizat (WPH). Poniżej opiszę Wam czym każda z frakcji białek się charakteryzuje aby wybór tego odpowiedniego był łatwiejszy.

Koncentrat białka serwatkowego (WPC)

jest najtańszą wersją białka serwatkowego. W swoim składzie będzie miało 60 – 80 % białka, 3 – 20% węglowodanów oraz 2 – 10% tłuszczu. Przedział jest bardzo zróżnicowany… Możemy zakupić koncentrat mający zaledwie 60% białka i dużą ilość węglowodanów sięgającą aż do 20g na 100g produktu, ale również wiele firm suplementacyjnych w swojej ofercie ma bardzo dobrze oczyszczone koncentraty gdzie białka znajdziemy nawet powyżej 80% oraz znikomą ilość węglowodanów oraz tłuszczu. Można je stosować w ciągu dnia jako uzupełnienie diety.

Izolat białka serwatkowego (WPI)

Jest nieco droższą wersją niż koncentrat serwatki ze względu na jego stopień oczyszczenia więc będą miały większą procentową zawartość białka. Dużym plusem jest brak laktozy. W składzie znajdziecie 85 – 97% białka, oraz znikomą ilość węglowodanów oraz tłuszczy nie przekraczającą 5%. Charakteryzuje się również bardzo szybkim tempem wchłaniania, gdzie aminokwasy w krwiobiegu mamy już po 30 minutach. Białko to dobrze stosować jest po treningu, gdzie nasz organizm ma zwiększone zapotrzebowanie na aminokwasy.

Hydrolizat białka serwatkowego (WPH)

Cena zbliżona będzie do izolatu bądź nieco wyższa. Podobnie jak izolat, hydrolizaty będą miały 85 – 97% białka oraz znikomą ilość węglowodanów oraz tłuszczy. Charakteryzuje się najszybszym tempem wchłaniania ze względu na użycie enzymów, które ,,tną” białka na mniejsze fragmenty (peptydy) przez co znacznie szybciej mogą trafić do krwioobiegu i być wykorzystane przez nasz organizm. Białko to idealnie nadaję się do spożycia po treningu ale aby było ono w odpowiedni sposób wykorzystane przez mięsień najpierw przyjmij porcję węglowodanów.

Porównanie odżywek białkowych dostępnych na rynku

Zapraszam serdecznie do kolejnego artykułu, gdzie przedstawimy Wam 30 najlepiej sprzedających się białek na rynku. Weźmiemy pod uwagę zarówno sprzedaż internetową jak i sprzedaż detaliczną. Porównamy je dla Was po względem smaku, rozpuszczalności dzięki uprzejmości firm, które podsyłają nam próbki ich produktów. Dzięki temu możemy jak najlepiej porównać każde z nich oraz po krótce przedstawić ich charakterystykę oraz to co znajdziemy w środku.

Zdjecie Nazwa Opis Typ Przyswajalność Smak Rozpuszczalność Cena / Jakość Link
OSTROVIT - WPC 80.eu Standard - 900g - koncentrat białka serwatkowego. W 100g produktu znajdziecie 78g białka, 8g węglowodanów, w tym 2,9g cukrów oraz 6g tłuszczy, w tym 0,5g nasyconych.
MLEKOVITA - 100% Natural WPC 80 - 700g - koncentrat białek serwatkowych. W 100g produktu znajdziecie 80g białka, 15g węglowodanów, a w tym 15g cukrów oraz 1,7g tłuszczy, w tym 1,1g nasyconych. naturalny
OPTIMUM NUTRITION - Whey Gold Standard - 450g - połączenie koncentratu z izolatem białka serwaki. W 100g produktu znajdziecie 77g białka, 7,2g węglowodanów, w tym 4,2g cukrów oraz 4,1g tłuszczy, w tym 2,2g nasyconych.
4+ NUTRITION - Iso+ - 2000g - izolat białka serwatkowego. W 100g produktu znajdziecie 92g białka, 0,7g węglowodanów, a w tym 0,7g cukrów oraz 1g tłuszczy, a w tym 0,4g nasyconych.
MLEKOVITA - 100% Natural WPC 80 Herkules - 700g - 100% koncentrat białek serwatkowych. W 100g produktu znajdziecie 80g białka, 15g węglowodanów, a w tym 15g cukrów oraz 1,7g tłuszczy, a w tym 1,1g nasyconych.
EXTRIFIT - 100% Instant Whey - 2000g - koncentrat białek serwatki. W 100g produktu znajdziecie 75g białka, 9g węglowodanów, a w tym 4,7g cukrów oraz 5,3g tłuszczy, a w tym 3,4g nasyconych.
EXTENSOR - Koncentrat 80 - 1100g - koncentrat białka serwatkowego. W 100g produktu znajdziecie 80g białka, 6,7g węglowodanów oraz 8,3g tłuszczy. bezsmakowy (naturalna serwatka)
EXTENSOR - Izolat 97 Instant - 1000g - izolat białka serwatkowego. W 100g produktu znajdziecie 97g białka, 0g węglowodanów oraz 1,3g tłuszczy, a w tym 0,7 nasyconych bezsmakowy (naturalna serwatka)
OLIMP - 100% Natural Whey Protein Concentrate - 700g - koncentrat białka serwatkowego. W 100g produktu znajdziecie 77g białka, 6g węglowodanów, a w tym 6g cukrów oraz 7g tłuszczy, a w tym 4,2g nasyconych.
GO ON NUTRITION - Whey - 750g - połączenie koncentratu i izolatu białek serwatkowych. W 100g produktu znajdziecie 76g białka, 6,8g węglowodanów, a w tym 6,8g cukrów oraz 5,7g tłuszczy, a w tym 4g nasyconych.
ACTIVLAB - Soja Pro - 750g - izolat białka sojowego. W 100g produktu znajdziecie 81g białka, 0g węglowodanów oraz 2g tłuszczy.
IHS - Supreme Whey - 2000g - połączenie koncentratu, izolatu oraz hydrolizatu białka serwatkowego. W 100g produktu znajdziecie 70g białka, 14g węglododamów, a w tym 4,6g cukrów oraz 4,6g tłuszczy, a w tym 2,8g nasyconych. <
OLIMP - Whey Protein Complex 100% - 2270g - specjalnie opracowany matrix białkowy- ultrafiltrowanego koncentratu białek serwatkowych WPC instant oraz zaawansowanego technologicznie izolatu białek serwatkowych w formie instant.
OSTROVIT - Micellar Casein - 700g - koncentrat białka mleka (kazeina). W 100g produktu znajdziecie 70g białka, 10g węglowodanów, a w tym 1,8g cukrów oraz 2g tłuszczy, a w tym 0,05g nasyconych. kazeina
BIO - Vege Protein Mix - 500g - połączenie izolatu białka z grochu, izolatu białka z ryżu oraz białka konopnego. W 100g produktu znajdziecie 70,3g białka, 6g węglowodanów, a w tym 0,3g cukrów oraz 8,6g tłuszczy, a w tym 1,6g nasyconych. izolat białka z grochu
+ izolat białka z ryżu
+ białko konopne
naturalny
OLIMP - Sojavit 85 - 700g - izolat białka sojowego. W 100g produktu znajdziecie 85g białka, 0,98g węglowodanów, a w tym 0,1g cukrów oraz 3g tłuszczy, a w tym 0,3g nasyconych.
OLIMP - Pure Whey Isolate 95 - 600g - izolat białek serwatkowych. W 100g produktu znajdziecie 87g białka, 0,98g węglowodanów, a w tym 0,98g cukrów oraz 0,3g tłuszczy, a w tym 0,3g nasyconych.
DIET FOOD - Organic Whey Protein - 500g - koncentrat białek z serwatki. W 100g produktu znajdziecie 62g białka, 19,8g węglowodanów, a w tym 3g cukrów oraz 7,6g tłuszczy, a w tym 4,3g nasyconych. naturalny
OSTROVIT - WPC 80.eu Shape - 700g - koncentrat białka serwatkowego. W 100g produktu znajdziecie 76g białka, 6g węglowodanów, a w tym 2,9g cukrów oraz 8g tłuszczy, a w tym 0,5g nasyconych.
OSTROVIT - WPI 90 Instant - 700g - izolat białka serwatkowego. W 100g produktu znajdziecie 91 g białka, 1 g węglowodanów, w tym 0 g cukrów, 1 g tłuszczy, w tym 0,45 g nasyconych.
DIET FOOD - Organic Rice Protein - 200g - izolat protein ryżu. W 100 gramach znajdziecie 84,4g białka, 4,7 g węglowodanów, w tym 0,1 g cukrów, 5,3 g tłuszczy i w tym 2,2 g nasyconych. izolat protein ryżu naturalny
OSTROVIT - WPH - 700g - hydrolizat białka serwatkowego. W 100 gramach znajdziecie 80 g białka, 4 g węglowodanów, w tym 0,3 g cukrów, 7,7 g tłuszczy i w tym 5,6 g nasyconych.
DYMATIZE - Iso 100 - 2200g - połączenie hydrolizowanego izolatu białka serwatki z izolatem białka serwatki. W 100g produktu znajdziecie 82g białka, 7,6g węglowodanów, a w tym 1,6g cukrów oraz 0,4g tłuszcz, a w tym 0,2g nasyconych.
ON - Whey - 2000g - połączenie izolatu i koncentratu białka. W 100 gramach znajdziecie 75 g białka, 5,4 g węglowodanów, w tym 3,9 g cukrów, 6,8 g tłuszczy, w tym 2,3 g nasyconych.
BIOTECH - 100% Pure Whey - 1000g - błyskawicznie przyswajalny kompleks białka serwatkowego o zawartości protein na poziomie 78%, w postaci mieszanki izolatu i koncentratu białka serwatkowego.
PVL - Mutant Whey - 2270g - koncentrat białka serwatkowego. W 100g produktu znajdziecie 60g białka, 20g węglowodanów, a w tym 8,1g cukrów oraz 6,7g tłuszczy, a w tym 4g nasyconych.

+kazeina

SCITEC - 100% Whey Protein Professional - 2350g - koncentrat białka serwatkowego. W 100g produktu znajdziecie 73g białka, 4,7 węglowodanów, a w tym 4,7g cukrów oraz 2g tłuszczy, a w tym 0,7g nasyconych.
BSN - Syntha-6 Edge - 1780g - 6 różnych frakcji białka. W 100 gramach znajdziecie 66 g białka, 14,7 g węglowodanów, w tym 3,6g cukrów, 10,5 tłuszczy, w tym 1,9 g nasyconych.

+ kazeina

BIOTECH - Iso Whey Zero - 2270g - izolat białka serwatkowego. W 100 gramach znajdziecie 84 g białka, 5,2g węglowodanów, w tym 0,8g cukrów, 1,6 g tłuszczy, w tym 1 g nasyconych.
MEGABOL - Slim Line - 400g - zawiera dwa źródła białka, białko z koncentratu serwatkowego i proteinę PYY. W 100 gramach znajdziecie 66g białka, 9g węglowodanów, w tym 3g cukrów, 8 g tłuszczy, w tym 3 g nasyconych.

+ izolat białek roślin strączkowych
Ranking odżywek białkowych przygotował dla Was Damian Szlachta, specjalista ds. suplementacji, który w tej branży pracuje już 4 rok. Przez ten okres służył Wam pomocą odnośnie diet, treningów oraz doboru odpowiednich suplementów obsługując około 70 klientów dziennie co przez cały jego okres pracy daje nam liczbę prawie 70 tysięcy zadowolonych klientów.  

Dla kogo koncentrat białka serwatki?

Zastanawiasz się czy zażywać białko serwatkowe? Nie jesteś przekonany czy powinieneś je stosować? W artykule Bartosz Guran dla Twojej wygody podaje, kto powinien po nie sięgnąć, co zawiera w swoim składzie, a także przy jakich przypadłościach białko serwatki może pomóc. Zapoznaj się z artykułem i poszerz swoje horyzonty!
  

Odżywka białkowa - jak powstaje i dlaczego powinniśmy ją stosować?

Zastanawiałeś się kiedyś, jak powstaje odżywka białkowa? W zależności od sposobu produkcji, można pozyskać inny rodzaj suplementów. Jakie odżywki białkowe są najbardziej popularne? Czym różnią się między sobą i w końcu, dzięki jakim technikom niektóre białka np. nie posiadają laktozy? Co ciekawe, to także metoda wyrobu konkretnego suplementu decyduje o tym, kiedy powinieneś zażyć gotowy produkt. Poznaj szczegóły dotyczące koncentratu, izolatu oraz hydrolizatu białka serwatki a także dowiedz się, z czego jeszcze można stworzyć skuteczny suplement do budowy beztłuszczowej masy mięśniowej.
  

Odżywki białkowe i odchudzanie

Czy spożywając odżywki białkowe, można doprowadzić do redukcji tkanki tłuszczowej? O tym dowiesz się, czytając nowy artykuł specjalisty – Bartosza Gurana. Jak wybrać odpowiednią odżywkę podczas odchudzania oraz jak ją stosować, by osiągnąć najlepsze wyniki treningowe? Nie sztuką jest kupić obojętnie jaki suplement, natomiast sztuką jest wydać pieniądze w mądry sposób i dopasować preparat do potrzeb własnego organizmu. Podejmuj świadome decyzje jako konsument – edukuj się jako sportowiec.
  

Typy odżywek białkowych

Zastanawiasz się, dlaczego można wyróżnić kilka typów odżywek białkowych? A może poszukujesz rozwiązania idealnego dla siebie? Warto wiedzieć, jak powstają i czym charakteryzują się określone rodzaje suplementów białkowych. Tylko na tej podstawie, będziesz mógł rozsądnie wybrać doskonały produkt pod potrzeby Twojego treningu. Czym różni się izolat od koncentratu białka? Czy zakup białek wielofrakcyjnych jest zasadny? Przeczytaj artykuł i dowiedz się więcej.
  

Odżywka białkowa na masę

Jesteś skoncentrowany na budowaniu masy mięśniowej ale nie odczuwasz widocznych efektów? Specjalista, Bartosz Guran podpowie Ci, jakie stosować odżywki białkowe by usprawnić anabolizm mięśni. Dodatkowo dowiesz się, jakie badania przeprowadzono odnośnie odżywki białkowej a budowaniu masy mięśniowej. Kiedy należy spożywać tego typu odżywki i po co dokładnie sięgnąć? Przeczytaj artykuł i dowiedz się więcej.
  

Jak przyjmować odżywkę białkową

Zastanawiasz się, jak mądrze przyjmować odżywkę białkową? Okazuje się, że sam zakup jakiegokolwiek białka to nie wszystko. Ważne jest również to, jak reagujesz na określone składniki, w jaki sposób wygląda Twój plan treningowy i kiedy chodzisz spać. Dowiedz się od specjalisty, Bartosza Gurana, jak mądrze przyjmować odzywki białkowe. Przeczytaj wyniki badań dotyczących tego tematu i zorientuj się, jaki produkt jest dedykowany właśnie Tobie.
  • facebook
  • googleplus1
  • twitter
Polecane
Iso+ - 2000g Promocja Polecany
Iso+ - 2000gOdżywki białkowe
209,00 zł4180 pkt.
100% Pure Whey - 2000g
100% Pure Whey - 2000gOdżywki białkowe
169,00 zł3380 pkt.
100% Natural Whey Protein Concentrate - 700g
100% Natural Whey Protein Concentrate - 700gOdżywki białkowe
53,50 zł1070 pkt.
Whey Gold Standard - 2270g Promocja Polecany
Whey Gold Standard - 2270gOdżywki białkowe
177,99 zł3559.80 pkt.
WPC Economy - 700g
WPC Economy - 700gOdżywki białkowe
25,90 zł518 pkt.
WPC 80.eu Standard - 900g
WPC 80.eu Standard - 900gOdżywki białkowe
38,89 zł777.80 pkt.
100% Whey Protein Professional - 2350g Przecena
100% Whey Protein Professional - 2350gOdżywki białkowe
199,00 zł3980 pkt.
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką dotyczącą cookies.Korzystając nadal z niniejszej strony, w tym klikając lub zamykając ten banner, zgadzają się Państwo na wykorzystanie technologii reklamowych i analitycznych (w tym plików „cookie”) na niniejszej stronie i innych stronach współpracujących z naszymi partnerami. Pamiętaj: Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.
Zgadzam się
pixelpixelpixel